روغن امگا پپین

اسیدهای چرب امگا-3 از جمله اسید های چرب ضروری برای طیور هستند و موجب بهبود عملکرد رشد، بهبود عملکرد تولیدمثلی خروس ها و ترمیم استخوان پا و استحکام استخوان جناغ می شوند. این محصول غنی از امگا-3 به صورت محافظت شده تولید شده است و جهت جلوگیری از اکسیداسیون حاوی آنتی ­اکسیدان­های طبیعی است. این محصول به همراه منابع گیاهی دارای حداقل میزان پراکسید می­باشد. امگا-3  حاوی نسبت مساوی از ALA، DHA و EPA است و بهترین نسبت از اسیدهای چرب امگا-6 به امگا-3 را برای جیره فراهم می آورد. این محصول علاوه بر افزایش سلامت حیوان موجب غنی سازی تولیدات حیوانی با امگا-3 می شود.

نقش و اهمیت DHA  و  EPA:

EPA   ( ایـکوزا- پنتا انـوئیک اسید ) اسید چرب بلند زنجیر با چند پیوند دوگانه و 20 کربن است که پیش ساز پروستاگلاندین های سری 3 هستند . پروستاگلاندین ها شامل 20 کربن بوده که در بهبود سیستم ایمنی حیوان نقش بسیار مهمی دارند .

DHA  (دوکوزا- هگزاانوئیک اسید) اسید چرب بلند زنجیر 22 کربنه با چندین پیوند  دوگانه است و در ترکیب ساختار اولیه مغز و شبکیه چشم وجود دارد. اسید چرب اصلی در اسپرم بوده که کمبود این اسید چرب ضروری در جیره موجب اثرات مخربی روی کیفیت اسپرم و کمیت آن می گردد.

  • فواید استفاده از امگا

بهبود تحریک آنتی بادی ها :

جایگزینی روغن های گیاهی دارای امگا 6 با محصول امگا  سرشار از امگا 3 موجب بهبود تولید آنتی بادی می شود.

بهبود باروری :

افزودن امگا به جیره، موجب افزایش درصد جوجه درآوری، تعداد اسپرم و افزایش طول عمر باروری اسپرم می شود.

کاهش التهاب :

مقدار زیاد امگا6 باعث افزایش پاسخ التهابی در چالش های عفونی می شود. امگا با بهبود تعادل نسبت امگا3 به امگا6 موجب کاهش التهاب می شود.

افزایش استحکام استخوان :

امگا با کاهش سنتز پروستاگلاندین های E2  افزایش استحکام و ضخامت استخوان می گردد.

بهبود وزن گیری :

ترکیب روغن گیاهی به همراه روغن ماهی در مرغ های گوشتی وزن گیری بهتری را به همراه خواهد داشت. امگا محتوی مقدار قابل توجهی روغن ماهی است.

بهبود عملکرد جوجه های گوشتی

  • مزایای استفاده از روغن در جیره طیور شامل موارد زیر می باشد :
  • روغن باعث خوشخوراکی جیره مورد استفاده برای طیور شده و باعث مصرف بهتر خوراک می شود .
  • با توجه به اینکه بسیاری از ویتامینها بصورت محلول در چربی هستند مثل ویتامینهای A, D3, E, K3 , c در صورت استفاده از چربی و روغن در جیره این ویتامینهای موجود در جیره بهتر جذب بدن طیور می شود و مورد استفاده طیور قرار می گیرد تا بهره وری بالای آنها را تضمین نماید .
  • هرکیلو گرم روغن مخصوص طیور شامل 8000 – 9500 کیلو کالری در هر کیلو گرم انرژی متابولیسمی که می تواند جبران کننده کمبودهای انرژی موجود در خوراکهای تهیه شده باشد .
  • مکمل ها و ریز مغذی هایی که در جیره طیور استفاده می گردند مثل مکمل های ویتامینی ، مکمل های معدنی ، متیونن ،‌لیزین ، ترئونین ، آنزیم ها و … ممکن است در زمان ساخت دان و یا زمان حمل و نقل بوسیله جریان باد بصورت گرد و غبار از دان خارج شوند و یا بصورت باقیمانده آردی شکل در انتهای دانخوریها باقی بماند . در صورت استفاده از روغن یا اسید چرب این ذرات ریز پودری به ذرات درشت دان چسبیده شده و دیگر بصورت گرد و غبار از آن خارج نمی شوند . و باقیمانده آردی نیز در ته دانخوریها نمی ماند. و کل ریز مغذی ها به مصرف طیور رسیده و باعث بالا رفتن راندمان تولید در آنها می گردد.

مقدار و روش مصرف محصول امگاحداقل به میزان 2 لیتردر هر تن خوراک
سبد خرید
پیمایش به بالا