تحقیق و توسعه

R&D

چشم انداز های بخش تحقیق و توسعه:

در جهت به روز رسانی دانش و دسترسی به ابداعات و کاربرد های تازه، راه اندازی بخش تحقیق و توسعه برای هر مجموعه با فعالیت های تخصصی و علمی الزامی می باشد. در راستای همین الزامات و برطرف کردن مشکل تحریم ها، بخش تحقیقات مجموعه ژرف پژوهان به آزما راه اندازی شد. تا مجموعه بطور پیوسته بتواند فعالیت های نتیجه بخش داشته باشد و به خلاقیت های جدیدتری دست پیدا کند.این مجموعه با خود باوری و به کارگیری تمام نیرو خود در تلاش است که در زمینه های فعالیت مشکل تحریم ها در کشور احساس نشود. 

بخش تحقیق و توسعه ژرف پژوهان به آزما با استفاده از مقالات روز دنیا و بکارگیری محققان خلاق، در تلاش است که بطور مداوم فعالیت های خود را ارتقا ببخشد و به دانش روز در سطح جهانی برسد. این بخش برای دستیابی به چشم انداز های پیش رو از زیر مجموعه های تحقیقات آب و خاک، کود، شیمی آلی، شیمی تجزیه، شیمی معدنی، شیمی نانو، میکروبی، پرورش جلبک، عصاره گیری و کشت بافت تشکیل شده است.

تحقیق و توسعه بخش شیمی:

طی فعالیت های بخش شیمی آلی، شیمی تجزیه و شیمی معدنی تلاش بر تولید محصولات بهتر با تاثیرات بالاتر و کاربرد های بیشتر است. رسیدن به محصولات نانو به کمک بخش نانو شیمی نیز در دستور کار قرار دارد.

تحقیق و توسعه بخش میکروبی:

بخش میکروبی برای پرورش حشرات راه اندازی شده است که کمک کننده تولید خوراک دام و طیور می‌باشند. استفاده از حشرات یکی از بهترین راه ها برای غنی سازی خوراک دام و طیور است و تاثیر ثابت شده آن در مقالات امروزی غیر قابل چشم پوشی می باشد.

تحقیق و توسعه پرورش جلبک:

در راستای غنی سازی خوراک دام با مواد غنی شده، جای خالی بخش تحقیقات و پرورش جلبک احساس می شد. برای تکمیل این جای خالی بخش پرورش جلبک راه اندازی شد تا مجموعه بطور کاملا پیوسته به پیشرفت های جدید دست پیدا کند.

تحقیق و توسعه عصاره گیری:

مجموعه  فرتاک به کمک بخش عصاره گیری نیز به محصولات جدید دست یافته است و در بخش کشت بافت در صدد راه اندازی تحقیقات اولیه و رسیدن به ابداعات و خلاقیت های جدید می باشد.

دستاورد های بخش R&D:

با راه اندازی بخش تحقیق و توسعه در کنار آزمایشگاهی مجهز می توان نیاز ها و کاستی ها را بررسی کرد و به یک محصول کامل دست یافت. فروش محصولات تولیدی خود مجموعه تولیدی بازرگانی فرتاک با وجود بخش تحقیق و توسعه رونق پیدا کرده است. زیرا به کمک آزمایشگاه و مقالات علمی می توان تاثیر محصولات را اثبات کرد و بطور مداوم آنها را بهبود بخشید. همچنین با به کارگیری خلاقیت و خود باوری در کنار بخش تحقیق و توسعه می توان به محصولات جدیدتر در کاربرد های مختلف رسید.

از افتخارات این مجموعه می توان به فروش محصولاتی اشاره کرد که توسط خود مجموعه ابداع و تولید شده است و امکان بهبود و اثبات تاثیر آنها در خود مجموعه وجود دارد. عدم وابستگی و رسیدن به خود کفایی در تمامی قسمت های زمینه های فعالیت از ویژگی های بارز مجموعه تولیدی بازرگانی فرتاک می باشد و یکی از مهم ترین بخش ها در رسیدن به این خود کفایی بخش تحقیق و توسعه است.

سبد خرید
پیمایش به بالا